Дизайн темной кухни в стиле лофт и кирпичные стены

Дизайн кухні в стилі лофт

Зміст:

Що являє собою стиль лофт

Сім’я стилю – США. Поява інтер’єрів стилю (буквальний переклад з англійської мови – «чердак») пов’язана з масовим перенесенням виробничих приміщень у заміську зону. Порожні будівлі займали під студії творчі люди – музиканти, художники, фотографи. Сьогодні інтер’єри набули розкішного, буржуазного вигляду, зберігаючи при цьому зовнішню простоту і невибагливість. Індустріальний дизайн особливо популярний у молодіжному середовищі. Секрет успіху стилю — еклектичність, «поєднання непоєднуваного», брутальність, водночас ідеальна зручність. Для того щоб облаштувати такий незвичайний простір, зокрема кухні в стилі лофт, зовсім не обов’язково стати власником занедбаного виробничого приміщення: достатньо і звичайної квартири.

Кухні вітальні в стилі лофт

Основні канони стилю

В принципі, елементи лофт-інтер’єру можливо створити навіть у невеликому приміщенні. Однак ідеально, якщо квартира задовольняє такі вимоги:

  • велика площа, високі стелі – у цьому випадку завдання створення автентичного індустріального дизайну. Органічно виглядає стиль у кухні-вітальні; кольорова палітра краще темна. Класичні рішення – поєднання нейтральних тонів. Втім, окремі яскраві колірні акценти зайвими не будуть;
  • відкриті комунікації — труби, електричне проведення — вітаються. Металевий блиск наголошує на «промисловій» атмосфері.

Основні риси оформлення кухні – навмисна грубість в обробці поверхонь. Стіни – цегляні або бетонні, стеля – груба побілка або звичайні плити. Для обробки підлоги багато дизайнерів віддають перевагу таким матеріалам, як паркетна дошка, ламінат або керамограніт. Останній може бути реалістичною імітацією натурального каменю чи бетону. При цьому керамограніт екологічно безпечний і стійкий до зносу, зберігає початковий привабливий вигляд надовго.

Якщо стіни виконані не з натуральної цеглини, можна використовувати імітацію кладки. Шпалери з відповідним принтом – небажані, оскільки вони здешевлюють інтер’єр. Імітацію цеглини не обов’язково використовувати по всьому периметру. Достатньо однієї акцентної стіни. Висока стеля можна прикрашати дерев’яними балками або трубами. У звичайній квартирі можна залишити його білим, щоб уникнути перевантаженості інтер’єру.

Сірі кухні в стилі лофт

Меблі, техніка: особливості вибору

Правильно підібрані меблі допомагає доповнити і підтримати «індустріальну» атмосферу. Головним предметом в обідній групі є масивний стіл з ніжками з металу і стільницею з дерева в комплекті з такими ж грубими стільцями. Інше рішення – стільці із прозорого пластику. Вони допомагають внести в інтер’єр нотки сучасності та еклектичності.

Для виготовлення гарнітура найкращими матеріалами є пластик, метал, деревина або їх поєднання. Можливе виготовлення меблів на замовлення. Декор не потрібен, дизайн виробів є максимально простим. Підвісні шафи можна замінити полицями або рейлінгом. Для стільниці доречні такі матеріали, як натуральний чи штучний камінь, метал чи дерево. Доречні в лофт-просторі ретро-холодильник і штучно зістарені поверхні.

Білі кухні в стилі лофт

Чи можна створити лофт простір у маленькій кухні?

Можна, чому б і ні. Є кілька прийомів, що дозволяють облаштувати інтер’єр з відповідною атмосферою:

  • цегляну стіну або імітацію цегли пофарбувати у світлий відтінок. Характерна фактура поверхні при цьому залишиться, а кухня візуально здаватиметься більше; бутафорські комунікації – не найкращий варіант для маленького приміщення. Картини та постери — набагато доречніший декор;
  • підвісні полиці набагато доречніші за класичні шафи. Модульні меблі допоможе заощадити простір;

Освітлення також має свої особливості. Велика люстра по центру кухні створює ефект перевантаженості інтер’єру. Світильники по периметру виглядають органічнішими.

Кухні в стилі лофт для невеликих приміщень

Кутові кухні в стилі лофт

Кухні в чорний колір дизайн і стиль лофт

Аксесуари

Для дизайну «лофт» характерна гранична простота, на відміну від таких стилів, як ампір, класика або Прованс. Але без аксесуарів таки не обійтися. Насамперед, це красиві постери або плакати на стінах, які створюють богемну атмосферу. Доречні в інтер’єрі кухні-лофт і рослини. Це можуть бути квіти у горщиках або букетах.

Оптимальний варіант освітлення – природне. Вікна можна залишити відчиненими або використовувати рулонні штори. Не завадять також джерела яскравого штучного освітлення: споти, люстра, лампа з металевим абажуром.

Дизайн модульної кухні стиль лофт

Світлі кухні в стилі лофт

Дизайн кухонь лофт меблі з дерева

Кухня в стилі лофт у квартирі

Дизайнерські кухні в стилі лофт з елементами цегли

Ідеї інтер’єру кухні лофт з островом

Дизайн кухні студії в стилі лофт

Кухні еко-лофт

Догори